İlginç tez konuları

ilginç tez konularıİlginç tez konuları, mezun olmak için tez hazırlamak zorunda olan lisans ya da yüksek lisans öğrencilerinin aradığı konu başlıklarından biridir. Bu makalede bu konuda neden dikkat etmeniz gerektiğini anlatmak istiyorum. Heyecan ile başladığınız bu çaba ileride sizin enerjinizi yok edebilir.

Tez danışmanları, öğrencilerden hiç çalışılmamış, ilk kez hazırlanacak ve ilginc tez konulari tek, eşsiz olmasını isteyebilir. Bu ilk başta masum bir istek gibi gelebilir. Fakat, bunun bir takım sorunlu yönleri vardır. İlk neden, ilginç tez konuları araştırdığınızda, karşınıza çıkanların hepsi, yapılmış tezler olacaktır. Olmayan bir şeyi bulmak son derece zordur.

Kendinizi çok zorladınız ve hiç kimsenin eğilmediği bir konuyu buldunuz ve bunu danışman hocanıza onaylattınız, peki, bu tezi nasıl yazacaksınız? Kaynağı olmayan, atıf yapılmayan,başkaları tarafından yazılmayan bir tez nasıl yazılır? Tabi çok zor. Özellikle lisans öğrencilerinin bu tür ilginç, farklı konulardan uzak durmasını tavsiye etmekteyiz.

ilginç tez konuları

Lisans öğrencilerinin farklı, araştırılmayan konulardan neden uzakta durması gerektiğini yukarıda belirttik. Peki nasıl konular tercih edilmeli? Özellikle bitirme tezi yazan öğrenciler konuyu tespit ederken kendi ilgi alanları ve yapmak istediği meslek ile paralel konular tercih etmelidir. Bu tür konular nasıl bulunur? Google da kısa bir araştırma ile ilgi alanınıza giren tezleri tarayabilirsiniz. Bulduğunuz tezlerin sonuç kısmı sizin için son derece önemlidir. Bu bölüm, gelecekte bu konunun devamı olarak nelerin araştırılması gerektiğinin belirtildiği yerdir.

Ayrıca, bu tezlerin kaynakça kısmını tarayarak kolayca literatür taramasını yapabilirsiniz. Verdiğimiz bu fikirler size hem emek hem de zaman avantajı sağlayacaktır.

200 tez konusu makalesine göz atabilirsiniz.

Son olarak tekrar etmek gerekirse ilginc tez konulari aramak yerine, daha önce işlenmiş konular üzerine eğilerek kendinize uygun arayışa girmeniz en doğrusu olacaktır.

Tez konusu sayfasına göz atabilirsiniz.

Dış Ticaret tez yazdırmaDış Ticaret tez yazdırma

Dış ticaret tez yazdırma isteyen üniversite öğrencilerine ücretli destek vermekteyiz. Tez yazımı yanında proje hazırlama ve ödev hazırlama desteği de vermekteyiz. İçindekiler ListesiDış ticaret tez yazdırmaDış ticaret tez hazırlamaTezsiz yüksek

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?