İntihal düşürme

İntihal düşürme nedir, nasıl yaparım, nereleri değiştirmem lazım şeklinde birçok soru sorulmaktadır. Benzerlik oranı düşürme konusu son zamanlarda öğrencilerin merak ettikleri konulardan biri oldu. 

Benzerlik oranı, similarity index olarak plagiarism programlarından örneğin Turnitin, iThenticate raporu ile belli olur. Bunun için önce benzerlik raporunu almanız gerekir. Raporu aldıktan sonra renkli olan bölgelerin değiştirilmesi gerekir. 

İntihal düşürülür, oran indirilir, hizmet isteyenlere kısa sürede fiyatlandırma verilir ve çalışmaya başlanır. 

Destek için bize ulaşmanız yeterlidir.

İntihal nasıl düşürülür

En basit hali ile intihal benzer yerlerin yeniden yorumlanması ile düşürülür. Bunun için elinizde turnitin intihal raporu olması lazım. Raporu bilgisayarda açın. Renkli yerleri tespit edin ve elinizdeki word belgesinde işaretleyin. PDF raporunda renkli gösterilen yerleri okuyup aklınızda kalan şekilde tekrar yazın. Burada önemli olan rapordaki kelime sıralamasını değiştirmek olmalıdır.

Dikkat: İntihal düşürme yaparken anlamı değişmeden farklı kelimeler ile yazmanız gerektiğini unutmayın.

İntihal neden düşmez

İntihalin düşürülememesinin birçok nedeni var. Bunlardan en önemli olanı sadece kelime değiştirme yoluna gitmektir. Kelime kelime yaparak intihali düşüremezsiniz. Cümleyi okuyun ve aklınızda kalan şekilde tekrar yazın. Aksi takdirde çok zaman kaybedersiniz.

İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Destek vermek için yazıyı paylaşın lütfen