Tez örnekleri

tez örnekleriTez örnekleri, mezun olma aşamasına gelen lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin incelemesi gereken akademik yazıların başında gelir. Tez hazırlama dönemine gelen lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yazmaya başlamadan önce yapmaları gereken en önemli iş tez örnekleri  incelemeleridir. Hazırlama aşamasına örneklerin incelenmesinden başlamak size aslında tam olarak nasıl bir çalışma yapacağınız ile ilgili fikir verecektir.

Birçok üniversite öğrencisi tezin, konu bulma ile başladığını düşünebilir, ancak danışmanlık olarak biz en az üç farklı tezin incelenmesi gerektiğini söylemekteyiz. Çalışmaya buradan başlarsanız hem zaman hem de emekten kazanmış olursunuz. Bu yazıda tez örnekleri ile ilgili farklı alanlarda yazılmış akademik çalışmaları bulabilirsiniz.

Örnekleri verirken özellikle tüm alanlarda olmasına özen gösterdik. Çünkü, öğrenciler kendi bölümleri ile ilgili olan çalışmaları görmek ister. Şekil olarak birbirinin aynısı olsa da bu durum öğrenciler için haklı bir gerekçe olabilir.

Tez örnekleri

 1. Tez örneği tıklayın
 2. Yüksek lisans tezi tıklayın
 3. Uzmanlık tezi tıklayın
 4. Yüksek lisans örneği tıklayın
 5. Pazarlama örnek tez tıklayın
 6. Beslenme ve diyetetik ile ilgili örnek inceleyin
 7. Dış ticaret ile ilgili hazırlanmış yüksek lisans örnek tıklayın
 8. Maliye yüksek lisans tezi örnek inceleyin
 9. Örnek uzmanlık tezi tıklayın
 10. Bankacılık yüksek lisans örneği inceleyin
 11. İşletme yüksek lisans tıklayın
 12. İşletme inceleyin