ücretsiz intihal raporu intihal programı

İntihal raporu almak isteyen öğrenciler için ücretsiz 20 online programı listeledim ve bu sitelerden ücretsiz şekilde rapor alabilirsiniz. 2019 için güncel listedir. Yeni programlar çıktıkça listeye eklenecektir.

Ücretsiz İntihal Programları 20 Ücretsiz intihal yazılımı sayesinde lisans tezi, yanında yüksek lisans tezi ve doktora tezi için rapor alabileceksiniz. Yüksek çıkması halinde intihal düşürme yazısını okuyabilirsiniz. Ayrıca intihal nedir, neye denir yazısını okuyabilirsiniz.

İntihal Düşürme 

Yüksek çıkan intihal oranını düşürmek için arayın.

Serkan Hoca 05325266588

İntihal raporu nasıl alınır

Aşağıda verilen ücretsiz yazılımları inceleyerek ücret ödemeden rapor alabilirsiniz. Her yazılımın kendine has farklı özelliği olduğu için programa ulaşarak nasıl rapor alacağınızı inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz intihal raporu almak için arayın. Serkan Hoca 05325266588

İntihal raporu almak için 20 ücretsiz program

1) Grammarly

intihal raporu alabileceğiniz ilk site grammerly sitesidir. Sadece plagiarism kontrolü için değil aynı zamanda ingilizce imla hatalarınızı da düzeltmektedir. Yaklaşık 205 farklı türde İngilizce gramer hatanızı bulup size düzeltme uyarısı yapmaktadır. İntihal ile ilgili 8 milyardan fazla akademik yazıyı tarayıp dakikalar içinde size rapor olarak sunmaktadır. Şuan piyasada en iyi intihal programları arasında yerini aldığını söyleyebiliriz.

İmla hatalarını düzeltebilme yeteneği sayesinde birçok öğrenci ya da eğitimci tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci yada eğitimci değil, ancak içerik yazıyorsanız, bu programı kullanmanızı tavsiye ederim. Öğretmenler, öğrencilerin hangi dergiden, mecmuadan aşırma yaptığını bu program sayesinde kolayca bulabilmektedir.

Bu programı kulllanmanız için bir kaç nedeniniz olabilir

1-Cümle ve kelimelerinizi text içerisinde hata olsa bile tespit edip size bilgi vermektedir. Bu sayede kelime bilginizi de ilerletmeniz söz konusudur.

2-Şuan piyasadaki en iyi imla düzeltici yazılımdır.

3-Ücretsiz

intihal tespiti yapmaktadır.

4-Makale düzelmek için kullanabilirsiniz.

5-Ticari çalışmalarınızda hazırladığınız şirket yazışmalarını kontrol ettirip hatalarınızı düzeltebilirsiniz.

2) PlagScan

İntihal raporu alabileceğiniz bir diğer program Plagscan’dir. Benzerlerine göre çok daha doğruluk payı ile dokumanlarınızı kontrol ettirebilir ve intihal raporu alabilirsiniz. Kolay ara yüzü sayesinde zorlanmadan programı kullanabilir, istediğiniz raporu almayı kısa sürede başarabilirsiniz. Kullanım kolaylığı yanında istediğiniz şekilde kendinize göre düzenlene imkanı tanımaktadır. Ücretli üyelik yapmadan önce deneme versiyonunu kullanabilirsiniz.

İntihal önleme programı olarak özellikle öğretmenler, akademisyenler ve öğrenciler tarafından kullanılabilir.

3) Whitesmoke 

İntihal raporu alabileceğiniz diğer site Whitesmoke’tur. En önemli ingilizce gramer düzeltici programlardan birisi olmasının yanında intihal belirleyen programlardan biridir. İnternet sitesi olanlar için içeriğinin kopya olup olmadığını, çift içerikli olan yazılar varsa onları tespit etmekte, ya da sitenizden yazı çalanları kolayca bulabilen bir yazılımdır.

intihal raporu

4) Article Checker

İntihal raporu alabileceğiniz yazılımlardan biri de Article Checker programıdır. Üye olmadan kullanabileceğiniz programlardan birisi olması çok büyük avantaj. Bazı programlar kullanmanız için sizden üye olmanızı isterken, bu program herhangi bir zorlamada bulunmamaktadır. Tezinizi yüklemeye gerek bırakmadan ara yüzünden kopyala yapıştır yaparak kolayca kullanabilirsiniz. Tezinizin hangi yazılarla eşleştiğini kolayca belirleyen bir programdır. Yeni intihal programı olduğu için sonuçları kesinlik ifade etmeyebilir.

5) DupliChecker

Kullanabileceğiniz intihal programlarından biri de DubliChecker’dir. Kullanımı tamamen ücretsiz intihal programı arıyorsanız tam sizin için bir program olduğunu söyleyebiliriz. Hiç bir para harcamadan yüksek orandaki başarısıyla tercih edebileceğiniz bir yazılımdır. Programın kullanımı çok basittir. Ana sayfaya kes kopyala yaparak, ya da tezinizi yükleyerek kısa süre içinde benzerlik raporunu alabilirsiniz. Gramer hatalarını bulmasını istiyorsanız bu kısım ücretsiz değildir, ancak intihal raporu almak için çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6) PlagiarismCheck

İntihal benzerlik oranını öğreneceğiniz programlardan biri PlagiarismCheck’tir. Diğer ücretsiz intihal ölçen yazılımların tersine, herhangi bir sayfa sınırı ya da kelime sınırı sınırlaması koymadan ücretsiz şekilde benzerliğinizi ölçebileceğiniz bir programdır. Buna ilave olarak, istediğiniz dosya formatında yükleme imkanı tanımaktadır. Tüm formatlarda hazırlamış olduğunuz tez, makale, essay çalışmalarınızı kolayca upload edebilirsiniz. Diğer intihal programları, erişim kısıtı getirebilirken, PlagiarismCheck programı ile dünyanın herhangi bir yerinden bağlanıp rapor almanıza olanak tanımaktadır.

İntihal raporunu download edip bilgisayarınıza indirmek isterseniz, kısa sürede yapabileceğiniz bir program olarak öne çıkmaktadır.

7) SmallSEOTools

Bu program kendi alanında eşşizdir. Birçok aracı içinde barındıran bir platform desek yanlış olmaz. Ücretsiz intihal raporu sunmasının yanında, birçok yararlı özelliği içinde barındırır;  makale yazma, Anahtar kelime sıralaması, websitelerine ping atma, Backlink kontrolü yapma, Backlink alabileceğiniz araç, link takibi, google pagerank sorgulaması, imla kontrolü gibi onlarca hizmeti vermektedir. İntihal belirleme özelliği çok basit kalsa da tamamen ücretsiz olması ve herhangi kısıtlama koymaması nedeniyle çok fazla sevilmektedir.

8) Plagium

İntihal raporu alınabilecek sitelerden biri de Plagium’dur. Benzerliği ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz. İncelemek istediğiniz metni programa soktuğunuzda kısa süre içinde işleyip size raporu sunar. Kullanışlı özelliklerinden biri de taramayı sadece web üzerinden değil aynı zamanda sosyal medya sitelerini de tarayıp benzerlik oranını size verebilir. Benzerlik için kullanılacak güzel uygulamalardan biri.

9) Plagiarism Checker

İntihal benzerlik raporu alabileceğiniz bir başka program. Birçok özelliği ile intihali tez, ödev, proje, handout, assignment, akademik dergi, mecmuaları tarayıp size rapor olarak vermektedir. Kısa zaman içinde benzerlik oranını size verebilir. Öğretmenler ve yazarlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Kötü tarafı ise ücretsiz kullanım sunmamasıdır.

10) Paperrater

Kopya içeriği ve intihali ücretsiz belirleyen programlardan biri Paperrater’dir. Üç benzersiz hizmet sunmaktadır: Bunlar, gramer kontrolü, essay yazımı için öneri sunması ve intihal belirleme özellikleridir. Öğrencilerin kopya yapıştır ile yaptıkları devleri, projeleri kısa süre içinde tespit eder. Ev ödevi, essay, dokuman, okul projesi varsa kısa sürede belirler.

11) Dustball

Kopya içeriği belirleyen güzel uygulamalardan biri Dustball’dır. İçerikte başka sitelerden alınmış kopya varsa, bunu hemen belirleyebilmektedir. Ücretsiz versiyonunu kopya içerik belirlemek için kullanabildiğiniz gibi ücretli versiyonunda daha fazla özelliği kullanabilirsiniz. Para vererek almaya değer bir uygulama .

12) Wordpress kullananlar için intihal eklentisi

WordPress kullanan site yöneticileri için mükemmel bir eklenti. Sitenizde bulunan içerikteki intihali oromatik olarak tespit eder ve sizi uyarır. Tamamıyla ücretsiz olan programı indirip kurabilirsiniz. İçeriğinizde benzerlik tespit ettiği anda sizi yönlendirir. Bu sizi arama motorlarından ceza almanızı önleyecektir. Eklentiyi kurmak için tıklayın

13) CheckForPlagiarism.net

Akademisyenler ve bilgisayar yazılım uzmanları ile birlikte geliştirilen bu program birçok avantaj sunmaktadır. Öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler, içerik yazıcılar ve yazarlar tarafından kullanılmaktadır. 7/24 online müşteri hizmetleri desteğini site üzerinden ya da mail üzerinden sağlamaktadır. Kullanıcı dostu ve yüksek doğru sonuç vermesi ile bilinmektedir. Fakat, ücretsiz deneme versiyonu bulunmaması bir eksikliği olarak gösterilebilir.

14) Copyscape

Website ve bloglarınızda intihali saniyeler içinde tespit eden bir uygulamadır. Site URL kısmını yazabilirsiniz sitenizdeki benzerlik gösteren diğer siteleri yüzde olarak kıyaslayıp size rapor şeklinde sunmaktadır. Program sayesinde içerik hırsızı olmaktan kurtulabilir, aynı zamanda içerik hırsızlarını banner ekleme yöntemi ile sitenizden uzaklaştırabilirsiniz. Siteliner ile tüm sayfalarınızı kontrol edebilir, aynı içeriği tespit edebilirsiniz.

15) Search engine reports

Birçok arama motorunu devreye sokarak sitenizi çoklu olarak kontrol eder ve intihale bulaşmış bölümlerini belirleyip sizi ikaz eder. Yahoo ve Bing arama motorlarını da kullanıp bu çalışmayı yapmaktadır. Mantığı şu şekilde çalışmaktadır: web sitesini çok küçük parçalara bölerek arama motorlarına yollar.

Aşağıdaki intihal programları kısa zamanda eklenecektir.

16) Plagiarisma.net

17) Viper

18) Plagtracker

19) DMCA scan

20) Webconf:

Üniversitelerde genel olarak intihal raporu alınması ile ilgili hususları aşağıda bulabilirsiniz;

İntihal raporu nasıl alınır

1- İntihal raporunu kütüphane Dokümantasyon Merkezlerinden Turnitin intihal belirleme programından alabilirsiniz.

2- İntihal programları için kullanıcı adı ve şifreler sadece danışmanlara verilmektedir. Bu yüzden öğrencilerin rapor alması için danışman hocalarına başvurmaları gerekir.

3- İntihal raporunda Kapak, Özet, Giriş, Genel Bilgiler, Bulgular, Tartışma ve Sonuç bölümleri olmalıdır.

4- Benzerlik oranı Türkiye’deki üniversitelerde ortalama %20 kabul edilmiştir. Fakat, tam oranı akademik personele sorarak öğrenmeniz gerekir.

5- Rapor alırken Turnitin ayarlarından filtreleme özelliklerinde çıkarılacak bölümler; Kaynaklar hariç, gereç ve yöntem hariç ve ekler, içindekiler, kısaltmalar dahil edilmeyecektir. Buna ilave olarak 5 kelimeden daha az benzeyen metin dahil edilmeyecektir.

6- Tez çalışmasında orijinallik raporu alan danışmanlar, öğrencinin ad ve soyadı ile birlikte kaydederek Tez intihal raporunu pdf çıktısı olarak alır, %lik benzeyen oranı ve tarihi yazdırarak kendisi ve öğrenci buna imza atması gerekir.

7- Savunmaya girecek olan öğrenciler, savunma öncesinde teslim tutanağı ile raporun imzalanmış sayfasını enstitüye teslim etmesi gerekir. İntihal raporunun tamamı jüri tarafından imzalanıp enstitüye yollanır.

8- Tez uzatma alır ya da üzerinde büyük değişim olması durumunda intihal raporu tekrar oluşturulur ve enstitüye teslimi gerekir.

%20 nin altında benzerliğin olması tezde intihalin yapılmadığı anlamına gelmemektedir. Öğrencilerin aldıkları kaynakları, tez yazım kılavuzunda gösterildiği gibi doğru şekilde belirtmeleri gerekir. Aksi takdirde intihalden ceza almaları kaçınılmaz olacaktır.

Rapor alacakların dikkatine

Not: İntihal raporu alma ile görevli kütüphane yetkililerin turnitinde depo özelliğinin kapalı olmasını mutlaka kontrol etmeleri gerekir. Aksi takdirde bir sonraki seferde alınması halinde benzerlik oranı %90 larda çıkmaktadır.

Rapor almak isteyen öğrencilerin dikkatine

Tez çalışmasındaki benzerlik oranının istenenden yüksek gelmesi halinde intihal düşürme yapılması gerekmektedir. Düşürme konusunda öğrencilere destek vermekteyiz.

İntihal Raporu Almak için bu dosyaya göz atın tıklayın

Turnitin intihal programından rapor nasıl alınır

https://youtube.com/watch?v=Wc-yQDDbkqM%3Ffeature%3Doembed

İntihal ne demek, intihal nedir

http://web.archive.org/web/20230602205210if_/https://yoktezmerkezi.com/intihal-ne-demek-intihal-nedir.html/embed#?secret=ydmUNuKyh1

Etiketler: intihal oranı kaç olmalıintihal oranı nasıl düşürülürintihal programıintihal programı ekşiintihal programı fullintihal programı indirintihal programı nasıl çalışırintihal programı nedirintihal programı onlineintihal programı raporuintihal programı raporu nedirintihal programı ücretsiz indirintihal programına yakalanmamakintihal raporuintihal raporu ekşiintihal raporu nasıl yorumlanırintihal raporu programı indirintihal raporu renkleriintihal raporu turnitinintihal raporu ücretiintihal raporu yüzdeleriintihal yapmamak içinonline intihal programı ücretsiz türkçeplagiarismatez intihaltez programıturnitin intihal programıücretsiz intihal programıücretsiz intihal programı ekşiviper intihal programı indir

Ücretsiz intihal programi intihal raporu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın
1
Tıklayın
Scan the code
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?