Yök tez tarama

Yök tez tarama nedir nasıl yapılır hakkında kafanızda soru işareti mi var? Bu yazıda tez taraması nedir, nasıl yapılır, hangi sitelerden tarama yapılır, yök sitesine nasıl ulaşılır, tez örneklerine nasıl ulaşılabilir hakkında fikir sahibi olacaksınız. Aşağıda, yazının sonunda dosyaları incelemeniz gerekir. Bunun yanında öğrencilerden gelen soruları, cevapları bulabilirsiniz.

Yök Tez taraması nedir

Tez örneklerini incelemek isteyen öğrencilerin yazılmış tezleri incelemek için yapılan akademik çalışmanın adıdır. Tez konusu belli olan öğrenciler literatür taraması yaparak hangi konularda çalışma yapılmış, hangi bulgulara ulaşılmış, nasıl savunulmuş bunları inceleyebilir. Yök tez tarama sayfasından iyi bir aramayla ulaşmak istediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Tez konuları nelerdir

Tez konularını yök sitesinden incelemek isteyen öğrenciler sisteme giriş yaparak konulara ulaşabilmektedir. Örnek tezlere ulaşıp konuları inceleme şansınız olmaktadır, Kim yazmış, hangi seviyede yazılmış, lisans, yüksek lisans, doktora mı bunlara, hangi tarihte yazıldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yök tez merkezinden tez nasıl indirilir

Tez indirme nasıl olmakta? Çok fazla sorulardan birisi olduğu için cevap vermek durumunda kaldık. Tez indirme sayfasına girdiğiniz karşınıza çıkan ana sayfadaki kriterleri eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Arama motorundaki sorguları doğru kriterlere göre yaparsanız, doğru sonuçları elde edebilirsiniz.

Tez tarama siteleri nelerdir

Tez tarama siteleri içinde en bilineni yök tez sitesidir. Bunun yanında alternatif siteler de vardır. Aşağıda diğer tarama yapabileceğiniz websitelerini de bulabilirsiniz.

  • http://scholar.google.com
  • http://www.sciencedirect.com
  • http://www.blackwell-synergy.com
  • http://www.springerlink.com

Tez arama motoru nasıl kullanılır

Arama motoru, tez taramaya yarar. İyi şekilde kullanılırsa, aradığınız teze kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için detaylı arama, gelişmiş arama yapmanız çok önemli. Tüm kriterleri doldurup sonuca bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Tez yazdırma nasıl olmakta, arama neticesinde ulaştığınız tezleri yazdırmak için gerekli yere tıklayarak yazdırabilirsiniz.
Tez örneklerine nasıl ulaşabilirsiniz.  Tez örnekleri için linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki dosyalara mutlaka göz atın

Sık sorulan sorular ve cevapları
  • Yök tez tarama sayfasında araştırma yapmak için üye olmak zorunlu mudur? Tez taraması yapmak için üye olmanıza gerek yoktur.
  • Tez indirmek ücretli mi?  Tez indirmek isteyenlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.
  • Tezlerin fotokopisini alabilir miyim? Tez merkezinden fotokopi verilmemektedir.
  • Tez veri giriş formuna nasıl ulaşabilirim? Yok tez merkezi sitesinden ulaşabilirsiniz.
  • Tezin tam metnine nasıl ulaşabilirim? Sitede belirtilen formu doldurup yollamanız yeterlidir.
  • tübess nedir, nasıl kullanılır : Türkiye’deki araştırma yapanların kaynak paylaşımı yaptıkları sitedir. Detaylı bilgi almak isteyenler linke tıklayabilir.

Uşak tez hazırlamaUşak tez hazırlama

Uşak tez hazırlama merkezi olarak tez yazdırmak isteyen lisans, yüksek lisans,tezsiz yüksek lisans, uzaktan eğitim, master, doktora eğitimi alan öğrencilere katkı sunmaktayız. Uşak tez hazırlama olarak sadece Uşak değil, tüm

Bayburt tez hazırlamaBayburt tez hazırlama

Bayburt tez hazırlama merkezi olarak tez yazdırmak isteyen lisans, yüksek lisans,tezsiz yüksek lisans, uzaktan eğitim, master, doktora eğitimi alan öğrencilere katkı sunmaktayız. Bayburt tez hazırlama olarak sadece Bayburt değil, tüm

Tıklayın
1
Tıklayın
Akademik Danışmanınız
Üniversite Öğrencilerine Akademik destek verilir
Ödev
Proje
Tez
Tezsiz proje
Makale
İntihal raporu
İntihal Düşürme
Online Sınav Desteği
Merhaba Hoşgeldiniz

Bölümünüz Ve Talebiniz Nedir?